По більшій частині, коливні блешні з'явилися для рибної ловлі в штучно населених фореллю ставках. Але, виявилися дуже ефективними і в природних водоймах. Тому коливна блешня стала універсальною принадою. А експерименти з матеріалом, формою і розміром розширили сфери її застосування.
Коливна блешня являє собою увігнутий пелюсток з металу. Він має два отвори по краях. Одне - для кріплення до волосіні. Інше - для кріплення потрійного гака через кільце.
Призначення коливних блешень і їх відмінності.
Розміри і форма пелюстка можуть значно змінюватися в залежності від призначення приманки. Також, важливе значення має матеріал і товщина металу. Розмір гачка, в свою чергу, залежить від розміру пелюстка.
Форма.
У "Снасті Оптом" ви можете купити коливні блешні довгастої і практично круглої форми. Перші краще грають при швидкій проводці і добре підходять для річок. Другі - призначені для стоячої води, а швидка проводка з ними буде йти важко, до того ж сама блешня не буде грати.
Товщина.
Важливо врахувати і товщину приманки. Чим вона товстіше й важче, при обтічній формі, тим швидше повинна бути проводка або течія. При правильному підборі, коливна приманка буде відмінно грати і залучати рибу.
Метал.
Найчастіше коливні приманки зроблені з латуні або міді. Але також є і алюмінієві - для легкої проводки. Головне - щоб приманка була зроблена з нержавіючого металу. Але, на ринку нерідко можна зустріти саморобні залізні "колебалки". Вони - поганий вибір. Така принада швидко заіржавіє і прийде в непридатність.
Гучність.
Залучення риби за допомогою шуму - одне з переваг висококласних коливних приманок. Вони здатні додатково поліпшити улов.